Привіт, друзі! Сьогодні поговоримо про дуже важливе - про саморозвиток.

Саморозвиток багатогранний, але тут ми торкнемося дуже важливих його складових: аутотренінг, медитація і духовна практика.

У цій статті буде максимум сказано про практику виконання та мінімум теорії та філософії.

 

Немає і не може бути такого, щоб людина щось могла вміти добре і якісно робити, перед цим як слід не напрацювавши навички.

І не важливо, чи практикуєте ви магію, езотеричні практики чи просто цікавитеся цими темами, живучи звичайним, повсякденним життям, а розвиватися духовно потрібно обов'язково.

 

Потрібно постійно працювати над собою, пізнавати себе і через себе пізнавати світ.

 

Якщо вам зустрінеться людина, яка називає себе відьмою, ворожкою, магом, чаклуном, екстрасенсом і т.д. не працюючий регулярно над собою, а лише зводить бухгалтерію за свої послуги, провідний пустий спосіб життя, знайте - перед вами звичайний шарлатан і ледар, ну або психічно хвора людина. І таких абсолютна більшість, тож не варто боятися від таких горе-практиків жодних негативних впливів.

Шарлатаны и ледарі. Інтернетмагазин Відьмочка

 

Люди, які йдуть духовним шляхом, займаються своїм розвитком регулярно і невпинно, постійно підтримуючи свої сили і вдосконалюючи себе.

 

Для роботи над собою існують різні практики, медитації та спеціальні вправи.


Давайте про все по порядку:

Візьмемо три основні ключі - це аутотренінг, медитації, духовні практики.

У принципі, якщо людина не зовсім знайома з цими поняттями, то ось у такому порядку і варто їх освоювати, а ми розповімо детальніше.

Сюди входять візуалізація (подання), техніки розслаблення, дихальні техніки, перцептивні (відчуття, сприйняття) та інші, як невід'ємні елементи виконання основних практик.

 

Аутотренінг

Аутотренінг. Блог інтернет магазину Відьмочка


Аутотренінг включає розслаблення, самонавіювання і саморегуляцію. Ось наочний приклад виконання:

 

 • виберіть час (10-15 хвилин) і місце, де вас ніхто не відволікатиме

 • прийміть зручне положення, якщо хочете - можете прикрити очі

 • зробіть кілька плавних і глибоких вдихів-видихів

 • почніть розслабляти своє тіло – можете йти зверху-вниз, можете навпаки

 • промовляєте у свідомості чи вголос: "Я спокійний(на) і впевнений(а) у собі. Моє серце б'ється рівно і спокійно. Моє дихання глибоке і розмірене. Я відчуваю приємну теплоту і розслаблення у всьому тілі"

 

Настанови, які ви промовляєте, можуть бути зовсім різні, ключове – ваша віра та реальні відчуття. Приділяти практиці слід 10-15 хвилин на день, щодня. Можете робити вранці та ввечері, та й взагалі у будь-який зручний час.

Результати ефективності аутотренінгу науково доведені. Серед явних позитивних ефектів при регулярному виконанні спостерігаються такі: розслаблення, зниження стресу та депресивних розладів, поліпшення самопочуття, бадьорість, збільшення життєвого тонусу, підвищення впевненості в собі, загальна саморегуляція, ослаблення або повне зникнення хворобливих симптомів захворювань.

Практикуйте!

 

Йдемо далі.

 

Медитація

Медитация. Простой пример. Блог магазина Ведьмочка

Коли ви добре освоїли аутотренінг, саме час переходити до освоєння медитативних практик.

Загальний принцип виконання медитації:

 

 • знайдіть зручний час та місце, можете прикрити очі

 • прийміть зручне положення (тут насправді немає ніяких канонів, головне – вам має бути зручно)

 • розслабте тіло

 • заспокойте дихання, зробіть його рівним та природним, м'яким та легким.

 • спостерігайте думки. Чи не прив'язуйтесь до них, просто спостерігайте, відпускайте.

 • можете підключити візуалізацію і уявити як на вас струменить чистий білий потік світла, як він наповнює вас і як з тіла та енергетичних оболонок навколо, йдуть геть темні плями.

 

Головне – відчувайте все це реально, відпочиньте у цьому стані якийсь час, наповніться.

 

 • зробіть вдих-видих

 • трохи напружте все тіло, стисніть і розтисніть кулаки, щоб включитися у звичайні справи, розплющіть очі.

 

 

Це лише один із найпростіших прикладів виконання медитації. Варіантів медитативних практик безліч, зокрема і динамічних медитацій (виконуваних у русі). Ми обов'язково розповімо про них у окремих статтях нашого блогу.

Ну а ефект від виконання просто чудовий: ви відчуєте себе оновленою людиною, розслаблення, заспокоєння розуму, зникне тривога, зникне стрес, нормалізуються процеси в організмі та психіці, збалансується енергетичний потенціал. Та що тут описувати? - Ви просто зробіть практику і робіть регулярно – ваше життя дуже зміниться на позитивний бік!

 

Духовна практика


До виконання духовних практик варто приступати, коли вже досить впевнено ви виконуєте медитативні практики, спостерігаєте роботу свідомості і можете легко уникати негативних думок, мислеобразів, коли при виконанні медитативних практик ви вже не просто уявляєте, а реально відчуваєте енергії та їх рух. Чесно кажучи, більшість людей, які працюють над собою регулярно, самі переходять на етап, коли вже час переходити до духовних практик. Це вже не як вправа чи дія, це не як тренування у певний час чи як "чарівна пігулка". Тут мова про те, що людина живе практиками.

Тут ми лише назвемо пару справді Духовних практик і коротко опишемо їх суть, а детальніше розберемо їх окремо:

Однією з найпотужніших духовних практик є практика, дана людям багато тисячоліть тому, її практикували всі найбільші пророки і духовні вчителі людства і називається вона "Квітка Лотоса".

Одного разу посадивши в собі насіння лотоса, людина безперервно, щомиті, підживлює і ростить його своєю любов'ю. Любов - основа всього і відчуваючи її постійно, людина поєднується з Божественним, живе цим, відчуває Душу.

Духовна практика - Квітка Лотоса. Блог інтернет магазина Відьмочка

 

Ще одна міцна духовна практика, що виконується в християнстві, це "Ісусова Молитва". Невпинно повторюючи слова цієї молитви, саме на чуттєвому рівні переживаючи єднання з Богом, усім серцем, людина також переходить на вищі енергетичні вібрації. Перебуваючи в любові та єднанні з Богом, з Душею, він резонує із цим.

Іісусова молитва - духовна практика. Блог інтернет магазину Ведьмочка

 

 

Звучить досить не складно, правда ж? Але в тому і підступ - це не здатний зрозуміти "розум", це можна тільки відчути. А для цього треба працювати над собою, багато працювати, щиро, як хотіти дихати. І зовсім не обов'язково йти в печеру, залазити на гору або закочувати себе в бочку, ходити в рясі і т.д. Ці дурниці малює свідомість, це образи, нав'язані людині. Ні. Ви житимете звичайним життям, ходитимете на роботу і робитимете ті самі колишні справи, якщо самі не захочете змінити обставини свого життя.

Регулярно виконуючи практики ви почнете почуватися впевненіше, бадьоріше, сильніше фізично і духовно, ви випромінюватимете світло і спокій, а люди це відчуватимуть, хочуть вони того чи ні. Ви будете ділитися цим світлом, спокоєм і любов'ю, зігрівати оточуючих світлом любові та добра, аж ніяк не навмисно.

 

Коли ви перебуваєте в любові, якщо ви з Богом, то ніхто, ніщо і ніяк не зможе на вас негативно вплинути - це ваш щит.

Це – шлях істинного розвитку людини, шлях мудрості, шлях любові, Духовний шлях.

 

Дорогі друзі! Залишайте свої коментарі під статтями, поділіться своїми враженнями. Про що ще Вам хотілося б прочитати та дізнатися докладніше? Діліться нашими статтями із близькими.

 

Читайте також інші цікаві статті в нашому блозі

 

Ведьмочка - интернет магазин эзотерических товаров, подарки, сувениры, игры, ароматические палочки, мебель, изделия ручной работы, бижутерия, эксклюзивные вещи и многое другое.